Akcesoria do masażu

Masaż jest doskonałą i powszechnie stosowaną terapią. Relaksuje, redukuje napięcia, stres czy bezsenność. Korzystnie wpływa na cały organizm, w tym na układ ruchu, skórę, tkankę łączną i tłuszczową. Doskonałe uzupełnienie zabiegu stanowią proste akcesoria do masażu, które wzmocnią jego efekt i mogą być wykorzystane zarówno w  domu, jak i w biurze.

Rodzaje masażerów

Jednymi z najpopularniejszych masażerów domowych są te wykorzystujące zasady akupresury. Akcesoria do masażu wyposażone w kolce lub wypustki, poprzez ucisk na odpowiednie punkty, aktywują zakończenia nerwowe rozmieszczone na całym ciele stymulując krążenie krwi i zmniejszając napięcie mięśni. Należą do nich przeróżne rollery, piłeczki, poduszki, wałki, maty czy podkładki.

Urządzenia do masażu

Innym, znanym ze swojej skuteczności gadżetem jest bańka chińska do masażu. Wykonana z gumy bądź silikonu, jest rodzajem bańki próżniowej, która przystawiona do ciała wysysa powietrze pod ciśnieniem. Działa jak drenaż limfatyczny, usuwając nadmiar substancji toksycznych oraz podkręcając metabolizm organizmu.

Jaki masażer?

Wymienione akcesoria do masażu nie wyczerpują listy dostępnych urządzeń. Ze względu jednak na ich wszechstronne zastosowanie, skuteczność i prostotę zasługują na szczególną uwagę.